Podzim 2022 - novinky: GUARDIAN a BATHORY

24.10.2022

Tak máme nejkrásnější období v roce, což podzim bezpochyby je, už jen díky té neskutečné paletě barev a nálad.
A protože Vánoce se blíží a je čas na dárky, tak jsem zdárně dokončil úplně nové nože. Byla to děsná piplačka, ale z výsledku jsem moc natěšený.

BATHORY je malý nožík, délka čepele je cca do 110mm. Čepel je ale docela široká se skvělým sklonem ostří. Na tyto nože používám nástrojovou ocel Bohler N690, nebo K110 (D2), ale u té se musí počítat s tím, že víc koroduje. Rukojeť je z bílého laminátu G10 a uprostřed jsem pak udělal "kosmos" pomocí lité pryskyřice a alkoholových pigmentů. Sice mne málem mráklo, ale výsledek je famozní. Tyto nože jsou v termoplastickém obalu (kydex), s koženým závěsem na řemen.


GUARDIAN je úzký, dlouhý nůž, konstrukce "hidden tang", čili rukojeť je vsazena na trn čepele. Celková délka je cca 260mm a délka čepele pak do 135mm. Čepel má vysoký výbrus, takže tyto nože jsou nesmírně řezivé, až z toho jde strach :-) V tomto případě používám ty nejlepší, ale také nejdražší, práškové oceli: RWL 34, Bohler M390 a ELMAX. Poprvé jsem také vyrobil rukojeť z bílého elforynu s řezbou...a to už je fakt hodně pěkný. Ke každému noži je kožené, tvarované pouzdro se závěsem.

Tak mrkněte do Fotogalerie, nebo do Internetového obchodu, kde jsou všechny podrobnosti, včetně ceny.
Mějte se fajnově a stále s úsměvem !!!