Novinky

Podzim 2023

21.10.2023

Tak zde máme nádherný podzim a ten letošní se tedy vyvedl mimořádně krásně, vždyť ještě dnes, 21.10. jsou teploty kolem 20 stupňů. Ale čas je neúprosný a tak musím zazimovat motorku a tím pádem se budu opět více věnovat výrobě nových nožů, bo nesnáším nudu a nicnedělání..
Mám za sebou další úspěšnou výstavu v Příbrami a přesně za týden...

Los Ahoyos Amigos
Čas letí jako zblázněný, ekonomika a politika se prodírá pod samé dno únosnosti, ale to neznamená, že budeme podléhat panice...
Mám za sebou další skvělé výstavy v Brně a v Českých Budějovicích, kde jsem potkal spoustu skvělých lidiček a na chmury nezbylo místo. Naopak, velmi mne těší zájem o moje nože a také pochvaly, bo...

Tak máme nejkrásnější období v roce, což podzim bezpochyby je, už jen díky té neskutečné paletě barev a nálad.
A protože Vánoce se blíží a je čas na dárky, tak jsem zdárně dokončil úplně nové nože. Byla to děsná piplačka, ale z výsledku jsem moc natěšený.

BATHORY je malý nožík, délka čepele je cca do 110mm. Čepel...

Mám za sebou, úspěšné, výstavy v Praze, v Českých Budějovicích, v Sokolově a nyní se blíží ta největší - Nože Příbram 2022.
Tak se na všechny nožomily velmi těším.

Tak jsem delší dobu nebyl aktivní, ale s kapelou ERELEY právě tvoříme naše nové album Garden a to je v dané chvíli priorita No1.
Každopádně mám za sebou, velmi zdařilé, výstavy nožů v Praze a v Českých Budějovicích. Počet vlastníků mých výrobků narůstá a jsem velmi potěšen jejich nadšením a slovy chvály.
V září bude opět výstava v...

Častá to otázka a proto ji, v krátkosti, vysvětlím.
Osobní jméno používám v osobním životě a v práci, pod značkou ERELEY dělám hudbu a tak bylo jasné, že i své hobby dám pod značku. A protože mám přezdívku York, nebo Yorkee, tak nebylo co řešit. A jelikož jsem Moravské orel, tak jsem toho letícího orla zakomponoval do loga a...

Tak mám za sebou hafo práce a dnes mohu začít představovat novou kolekci nožů, které se, dle konstrukce, nazývají "hidden tang", česky tedy "na trn" .
Ty menší, délka čepele je cca 95mm, se jmenují POLAR a jsou vhodné i pro ženy, nebo pro děti. Také proto jsou živější, barevnější. Cenově se pak pohybují v průměru kolem 3.500,-Kč.

Tak v minulém díle jsem malinko popsal, jak vypadá začátek výroby a pak jsem trochu lenošil. No, když jsem se vzbudil ze zimního spánku, zjistil jsem, že se píše rok 21 a všechno je vcelku jasně v řiti. Jsme zavření jak na Alcatrazu a už není žádný volný pohyb, společnost je na bodě varu a šmejdi v politice hrabou a...

No, asi každý zná to motto: "Správný muž, má mít nůž." Já bych to jen doplnil, že dobrý nůž by měl mít každý ! Zejména některé ženy jsou schopné pidlat třeba maso něčím, co nůž jen připomíná a jak říkala babička: "Ta sviňa ani vodu neřeže."
Nůž je nástroj a velmi užitečný pomocník, ale musí být z kvalitní oceli...

REMUS

20.12.2020

REMUS, to je sakra dobrá volba
Tento středně velký nožík patří do skupiny full tang a díky tomu snese i hrubé zacházení a vydrží opravdu hodně. Je určen především do přírody (v kanclu by asi nebudil dobrý dojem), jak pro lovce, myslivce, tak pro čundráky, či chataře, stanaře, vodáky a já nevímco ještě. Čepel je mohutná, s vysokým výbrusem...